WIECZÓR WSPÓŁCZESNEJ PANTOMIMY

18.06.2014 Środa g.19.00 Scena Na Woli ul. Kasprzaka 22, W-wa.

Wieczór teatralny, który stał się tradycją naszego Festiwalu. 
Pomyślany jako konfrontacja różnych technik, stylów i form w teatrze pantomimy.

Do udziału w prezentacjach zostają zaproszeni artyści pochodzący z różnych miejsc na świecie, którzy prezentują charakterystyczne dla ich pracy krótkie formy teatralne.
Ten wyjątkowy wieczór swojego ostatecznego kształtu nabiera na kilka godzin przed samą prezentacją. Z całą pewnością można powiedzieć, że wieczór, w którym zobaczymy kilkudziesięciu artystów będzie prezentacją różnorodną, ukazującą często odmienne oblicza współczesnej sztuki teatru pantomimy. 

Warto podkreślić, że siła sztuki pantomimy tkwi w jej różnorodności,
czego wszyscy będziemy świadkami.

 

Gregg Goldston (USA), Alexander Neander (Francja), Wolfram Bodecker (Niemcy), Alexey Minorov (Rosja),
Miro Kasprzyk (Słowacja), Grażyna Chmielewska (Polska),  Bartłomiej Ostapczuk (Polska)
 

Studenci pantomimy Berlińskiej Szkoły Die Etage - Mareike Jung, 
Stina Kraml, Mona Krueger, Lena Lobenhofer, Vojtech Svoboda, Lukas Simon, 
Lina Rohde, Katarzyna Wieczerzak, Laura Huertas-Zurriaga - Mareike Jung, 
Stina Kraml, Mona Krueger, Lena Lobenhofer, Vojtech Svoboda, Lukas Simon, 
Lina Rohde, Katarzyna Wieczerzak, Laura Huertas-Zurriaga.
 

Uczniowie Studia Warszawskiego Centrum Pantomimy

Ewelina Grzechnik, Maja Pieczerak, Marta Grądzka, Agnieszka Magiera, 
Karina Saczuk, Paulina Szczęsna, Anna Ługowska, Renata Birska, 
Martyna Soszyńska, Paweł Kulesza, Małgorzata Gościńska, Karolina Szaturska, Hanna Kłoszewska, Karolina Stanisławska, Kinga Wojaczek, Krzysztof Kmiecik, Mirosław Grzywalski, Stanisław Szewczyk, Radosław Najda, Natalia Żebrowska, Masoud Najafi, Magdalena Kultys, Małgorzata Kupiec,Marika Maj, Paulina Staniaszek

P R O G R A M   W I E C Z O R U
 

1. DIE ETAGE „Creation of the World”  

    Die Etage ”Stworzenie świata” M.Marceau/ L.Menard

 

 2. PAVEL ALEKHIN    „Flower” / „Kwiat”

 

3. Studio Warszawskiego Centrum Pantomimy

Ewelina Grzechnik, Paweł Kulesza „Razem” / „Together”    

 

4. MIRO KASPRZYK    „Ty we mnie kamieniem, ja w ciebie chlebem” 

 

GRAŻYNA CHMIELEWSKA    „Pomiędzy” „In-Between”

 

6. DIE ETAGE    “The Court”     / „Sąd” M.Marceau/L.Mena

 

7. Studio Warszawskiego Centrum Pantomimy KARINA Saczuk „ Ciepło”/”Warm”

 

8. Studio Warszawskiego Centrum Pantomimy  „Tworzenie” / „Creation” B.Ostapczuk

         

9. ALEXEY MINOROV    „Workshops” / „Warsztat”

 

10. BODECKER & NEANDER   „Randez Vous”    / „Randka”

 

11. GREGG GOLDSTON    „Argument”     / „Sprzeczka”  

 

                                                                     PRZERWA

                                                         

 

DIE ETAGE     „Petit Cafe”     / „Kawiarenka”                

 

13. Studio Warszawskiego Centrum Pantomimy „System”

 

14. SELINA SENTI    „Hard Choice” / „Trudny wybór”    

 

15 Studio Warszawskiego Centrum Pantomimy „Widows”    

 

16. MIRO KASPRZYK      “Jak ty do lasu tak las do ciebie”  

 

17. BODECKER & NEANDER & OSTAPCZUK  “Compassion” /”Współczucie” L.Menard

 

18.ALEXEY MINOROV     „Opera”

 

GREGG GOLDSTON        „Baby” / „Dziecko” 

 

20. BODECKER & NEANDER    „Lottery”/ „Loteria”               

       

21. WSZYSCY ARTYŚCI WIECZORU „Young, Maturity, Old Age and Death”   

”Młodość, dojrzałość, starość i smierć”      M. Marceau

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy