"ONCE" DEREVO THEATRE - Rosja/Niemcy

20.06.2014 Piątek g.19.00 Scena Na Woli ul.Kasprzaka 22, W-wa.

Tak więc narodziła się opowieść…To po prostu się zdarzyło. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził. Ale Ona i On poczuli się uwięzieni w tym świecie i odlecieli na kieszonkowej komecie. Wznosili się wyżej i wyżej w niebo. Ona ześlizgnęła się, a kiedy On chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni…

Teraz Ona spała w ciągu dnia a On w nocy.
Każde bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie nawzajem sny. Nie mieli odwagi obudzić się.
Od tej chwili ta opowieść wiedzie poprzez śmiech i łzy..od niezdarnego amora, przez eleganckiego szatana i wymagającą śmierć aż do nieznanego końca.
„Pewnego razu…” jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas. 

 


Teatr Derevo jest jednym z najsłynniejszych europejskich teatrów awangardowych.
Teatr został założony w 1988 roku w Petersburgu przez Antona Adasinsky'ego, ale od lat 90. swoją siedzibę ma w Dreźnie i związany jest ze słynnym Teatrem Festiwalowym Hellerau. Przedstawienia grupy, prezentowane na wszystkich kontynentach, należą do klasyki współczesnego teatru eksperymentalnego.
Derevo zyskało rozgłos w całej Europie, zdobywając wiele prestiżowych nagród teatralnych m.in. Kunstpreis Berlin, Kunstpreis Dresden czy The Herald Angel Award w ramach Edinburgh Festival Fringe. W 2000 roku Meksykańskie Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych uznało Derevo za najlepszy zagraniczny teatr, a w 2002 grupa otrzymała nagrodę za wkład w rozwój sztuki w Petersburgu.
Spektakle Dereva, zawsze bezsłowne, oryginalnie i nowocześnie łączą różne teatralne tradycje: pantomimę, taniec współczesny, butoh, rosyjską awangardę, komedię dell' arte, klaunadę, performance, physical theatre i happening.
Derevo wypracowało własny, ekstrawagancki sposób narracji, pełen zaskakujących konceptów, fabularnej dezynwoltury, nieustannego balansowania między skrajnościami, wreszcie zdumiewającego swą perfekcją, oryginalnego aktorstwa.

 

Czas trwania spektaklu 85 min bez przerwy

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy