"THE BEST OF..." BODECKER & NEANDER COMPAGNIE - Francja/Niemcy

22.06.2014 Niedziela g.19.00
SCENA im.G.HOLOUBKA Teatru Dramatycznego m.st.W-wy PKiN Pl.Defilad 1


„The best of…”  to najnowszy, przygotowany specjalnie dla widzów naszego Festiwalu program genialnego zespołu tworzonego przez Alexandra Neandra, Wolframa Bodeckera i Lionela Menarda. 

Spektakl składać się będzie z etiud, które na przestrzeni ostatnich lat zdobyły największe uznanie widzów i recenzentów festiwali, na których występowali B&N Compagnie oraz jak zawsze kilku nowych propozycji.

 
 

Bodecker & Neander Compagnie

W 1996 roku, ukończywszy studia w Ecole Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołują do życia Théâtre Mimo Magique.

Od 2006 roku posługują się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany „Silence” wygrywa nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja, „Out of the blue” odnosi prawdziwy sukces zarówno wśród publiczności jak i krytyków.

Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki. Podczas licznych światowych tournee Compagnie Bodecker & Neander przemierzają Europę, Azję, Amerykę Północną i Południową.

Dzięki uniwersalnemu wymiarowi teatru wizualnego tej pary mimów, są oni szczególnie cenionymi gośćmi na międzynarodowych festiwalach.

We współpracy z reżyserem Lionelem Ménardem zespół przedstawia musical „Bonjour Monsieur Satie!”– spektakl oparty na muzyce francuskiego kompozytora Erika Satie, będący hołdem dla jego życia i twórczości. Przedstawienie powstaje przy wsparciu Konzerthaus

Berlin i wchodzi na stałe do programu tej instytucji.
W listopadzie 2007 roku musical „Tulles et son ombre” debiutuje na scenie Philhamonie Luxembourg. Wolfram von Bodecker i Alexander Neander opowiadają historię młodego Tullesa w sposób barwny i poetycki przy akompaniamencie United Instruments of Lucilin do muzyki współczesnego kompozytora Martina Matalona.

W lutym 2009 roku zespół odpowiada na życzenie publiczności: przedstawienie „Silence”, które okazało się sukcesem i weszło już do klasyki Europejskiego teatru pantomimy, doczekało się godnego następcy w postaci spektaklu „Deja-vu?”.

Od 2012 roku możemy oglądać najnowsze dzieło duetu Bodecker/Neander „OPUS 4”, od 2013 spektakl „Follow Light” a od 2014 "The best of.."

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy