"ANDRE & DORINE" Kulkuna Teatro - Hiszpania 

12.06.2015 Sb. godz.19.00 Scena Na Woli T.Dramatycznego ul. Kasprzaka 22
KUP BILET

 

Po raz pierwszy w Polsce

 

W małym pokoju, w którym na ścianach wiszą pamiątki, rozbrzmiewają dźwięki maszyny do pisania i wiolonczeli. To André i Dorine, para w podeszłym wieku, która – jak wiele im podobnych – popada w rutynę i zaniedbanie. Niegdyś pełni namiętności, stają się sobie coraz bardziej obojętni. Wydarzy się jednak coś, co przełamię tę monotonię.

Tak zacznie się nowy etap w ich relacji. Podróż poprzez wspomnienia.

Tych dwoje musi przypomnieć sobie kim byli, by nie zapomnieli kim są teraz.

Pamiętać jaka miłość łączyła ich kiedyś, by mogła ona trwać nadal.

 

Kulunka Theatre Company utworzona została w 2010 roku przez Garbiñe Insausti oraz Jose Daulta – młodych, ale już bardzo doświadczonych artystów teatralnych. Członkowie zespołu odczuwali potrzebę eksperymentowania z różnymi rodzajami języka scenicznego w oparciu o scenę jako miejsce spotkań rozmaitych dyscyplin artystycznych. Nie chcieli jednak zapominać o idei dostępności teartru dla szerokich kręgów publiczności. Idei teatru tętniącego życiem, współczesnego, mającego odniesienie do rzeczywistości.


Naszym celem jest stworzenie spektaklu bez granic; chcielibyśmy znaleźć język, który wykracza poza słowa. Język, który ekscytuje i dostarcza rozrywki. Dlatego też polegamy głównie na teatrze gestów, w którym maski służą jako pomost prowadzący do innego świata poetyckiej wizualizacji. Nasze maski – szczegółowe, ekspresyjne, pełne życia – otwierają drzwi wyobraźni i przenoszą nas do świata, w którym wszystko jest możliwe.

 

„André i Dorine” wystawiano wiele razy na scenach Hiszpanii, Ameryki Południowej, USA, Chin i Europy. W ciągu 3 lat spektakl można było oglądać w 22 krajach na 3 kontynentach.

Zdobył on nagrodę na Birmingham European Theatre Festival w 2011 r. oraz na La Habana International Theatre Festival (Kuba) w tym samym roku.

 

Reżyseria: Iñaki Rikarte

Autorzy: José Dault, Garbiñe Insausti, Iñaki Rikarte, Edu Cárcamo, Rolando San Martín

Obsada: José Dault, Garbiñe Insausti, Edu Cárcamo

Muzyka: Yayo Cáceres

Czas trwania spektaklu 90 minut bez przerwy


www.kulunkateatro.com

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy