„BON VOYAGE” Aleksiej Mironow – Rosja / Niemcy

6.05.2015 Sb. godz.19.00 Scena Na Woli T.Dramatycznego ul. Kasprzaka 22 
KUP BILET

Spektakl po raz pierwszy w Polsce
 

Spektakl Aleksieja Mironowa „Bon Voyage” prezentowany jest przez artystę mima, klauna rozbudzającego w widzach całe spektrum uczuć, od niepohamowanych wybuchów śmiechu po refleksyjny smutek. W sposób niepodobny do jakiejkolwiek innej formy komediowej, Mironow celebruje wspaniałą sztukę pantomimy balansując na granicy zakłopotania i komizmu, jak również tego, co przyziemne i poetyckie. Jego nieokrzesane postaci często znajdują się w dziwnych miejscach i nietypowych sytuacjach – przypominają nieco widza w operze, który nie może uwolnić się od uczucia znudzenia. Dzięki doskonałemu wyczuciu czasu i niezwykłemu talentowi Mironowa, publiczności wszystko to wydaje się jedynie chwilą. Jego komiczne występy oczarowały publiczność teatralną, kabaretową i festiwalową na całym świecie. Wzruszające i zabawne przedstawienia traktujące o każdym z nas zadziwiają swą naiwnością i niecodziennym humorem. Niekończąca się improwizacja, nowe akcenty i niespodziewany rozwój zdarzeń składają się na doskonałe i jedyne w swoim rodzaju połączenie.

 

Czas trwania spektaklu 80 minut bez przerwy

 

Aleksiej Mironow to światowej sławy klaun, który występował na scenach całego świata, a także na międzynarodowych festiwalach i pokazach cyrkowych, w tym podczas amerykańskiego tournee QUIDAM Cirque de Soleil. Mimo, iż Aleksiej kształcił się w kierunku klasycznej rosyjskiej klaunady, to potem stał się jednym z prekursorów łączenia tradycyjnych technik z teatrem współczesnym.
Wykształcił swój własny, unikalny styl, dzięki któremu dotarł na światowy szczyt współczesnej komedii fizycznej i klaunady. Aleksiej chciał zostać klaunem już w wieku 12 lat. W późniejszych latach kształcił się w tej dziedzinie w znanej szkole cyrkowej w Moskwie. Następnie dołączył do grupy klaunów Micos, z którą występował w całej Europie. Później wybrał jednak karierę solową i zaczął wystawiać własne produkcje w rozmaitych lokalizacjach.

Brał udział w licznych festiwalach cyrkowych i teatralnych na świecie, np. w Międzynarodowym Festiwalu de Pallassos w Barcelonie w Hiszpanii.
 

www.mironovcomedy.de

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy