"2 Dark Tale" Die Etage - Niemcy

10 czerwca godz 18.00 Scena Na Woli Teatru Dramatycznego m.st.W-wa ul.Kasprzaka 22

 Przedstawienie w wykonaniu studentów Berlińskiej szkoły artystycznej „Die Etage”  prezentowane w ramach projektu „Festiwal My Mime”

"2 Dark Tale" 

Spektakl inspirowany „Zbrodnią i karą” i „Graczem” Dostojewskiego. 

Z połączenia tych dwóch dzieł zrodziła się podróż do miejsca, gdzie stawką jest godność, moralność, miłość i wreszcie życie. Pojawiają się podobieństwa między Graczem a Mordercą, Krupierem i Śledczym oraz Sędzią; role i stanowiska obracają się niczym bębenek rewolweru lub koło ruletki.  Taka perspektywa daje szanse spojrzenia ze szczyptą humoru i ironii na dość trudne kwestie związane z psychologią człowieka. 

 

Reżyseria Evgeny Kozlov
Występują: Johanna Fluhrer, Jannis Eggelmann, Miriam Flick,
Nicholas Friedl, Kerstin Hurbain, Ivana Jenjic, Lina Marie Rohde,
Radja von Viehbahn, Katarzyna Wieczerzak

 

DIE ETAGE / Szkoła sztuk pięknych i sztuk scenicznych.
(DIE ETAGE / SCHULE FÜR DIE DARSTELLENDEN UND BILDENDEN KÜNSTE E.V. ) - Berlin / Niemcy

 

Od roku 1981 Die Etage posiada 6 ścieżek edukacyjnych, wchodzących w zakres sztuk pięknych i performatywnych. Od początku najbardziej znaczącą z nich była Pantomima. Od 1986 Die Etage jest postrzegana, jako równoprawana uczelnia kształcąca artystów, wśród innych profesjonalnych instytucji i uniwersytetów. Istotą edukacji jest umożliwianie adeptom szkoły podejścia do państwowego egzaminu i otrzymania dyplomu absolwenta danego kierunku.

Die Etage jest Europejskiej Federacji Pantomimy i Europejskiej Federacji Profesjonalnych Szkół Cyrkowych (La Federation européene des écoles de Cirque professionelles / FEDEC). Współpracuje też z wieloma uniwersytetami. Wielu absolwentów Die Etage zaliczanych jest do kręgu znanych berlińskich artystów. www.dieetage.de 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy