"Etudy" / "Mimes movie" - Hamu - Czechy

11 czerwca Sb godz.17.00 Scena Przodownik Teatru Dramatycznego m.st.W-wa ul. Olesińska 21

Wieczór w wykonaniu studentów Praskiej Akademi Teatralnej prezentowany w ramach projektu
Europejskiej Federacji Pantomimy „Festiwal My Mime”

„Etiudy” Cykl krótkich komicznych, poetyckich etiud przygotowanych przez studentów katedry pantomimy Szkoły Teatralnej w Pradze pod artystyczną opieką Radima Vizváry i Adama Halaša.
 

Występują: Adam Halaš, Román Horák, Anna Kukuczková, Michaela Stará, Eliška Kasprzyk, Tomáš Kasprzyk, Andrej Lyga i inni.

 

Czas trwania spektaklu około 70 minut.

 

"Mimes movie"

Krótka formy filmowa autorstwa studentów piątego roku Wydziału Muzycznego Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze. Projekt obejmuje różne formy, od horroru, poprzez dokument, aż do klasycznego slapsticku. Udział studentów nie ogranicza się jedynie do aktorstwa - są oni także autorami, dramaturgami oraz reżyserami.

Obsada i reżyseria: Anna Kukuczková, Vojtěch Svoboda, Ondřej Holba, Valéria Daňhová oraz Tomáš Kasprzyk.

Zdjęcia: Jakub Wagner

Nadzór: Adam Halaš i Jakub Wagner
 

Czas trwania: 25 minut

 

HAMU - Academy of Performong Arts in Prague 
 

Wydział Pantomimy został założony w 1992 roku przez prof. Cibora Turbe, który był jego dyrektorem aż do roku 1999. Następnie do roku 2010 głową wydziału został prof. Boris Hybner. W tamtym okresie program nauczania skupiony był głównie na podstawowych stylach teatru Pantomimy (Mim, Slapstick, Klaunada).

W 2010 roku dyrektorem wydziału został Adam Halaš, który pojawił sie z nowym pomysłem na edukacje aktorów pantomimy i wprowadził go w życie. I tak w dotychczasowym programie studiów pojawiły się nowe bloki tematyczne takie jak Teatr Fizyczny i Nowy Cyrk. Poprzez połączenie klasycznej pantomimy z współczesnymi stylami program nauczania połączył tradycje czeskiej pantomimy jak i zaczął oferować narzędzia, które umożliwiły doskonalsze zbliżenie się do współczesności.

www.hamu.cz/katedry/katedra-pantomimy

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy