"LOST HOTEL" SINART COMPANY - Ukraina/Polska

13.06.2017 Wtorek godz. 19.00 Scena Przodownik Teatru Dramatycznego ul Olesińska 21, W-wa.
Kup bilet na "Lost Hotel"

Niebo pokryło się czarnymi chmurami, deszcz lunął z całą swą intensywnością poruszając myśli i burząc porządek. Samotne jednostki błądzą pomiędzy deszczowymi ścianami, w pośpiechu szukając przystani. Kobieta zwinięta w kłębek czeka, nasłuchując kropli uderzających o hotelowy dach. Łapie przy tym co niektóre, spływające z góry prosto na jej nos. Mężczyzna wyciąga walizkę, starannie pakuje swój nieporuszony deszczem świat. 

W kostkę składa wspomnienia, te cenniejsze owija w papier i układa na jej dnie. Oddziela je od koszmarów i marzeń sennych. Wyrusza ponieważ nie może już dłużej czekać. 

Nie wiedząc jeszcze dokąd chce dojść trafia do zapomnianego Hotelu, w którym uczucia plączą się po korytarzach, dawne relacje rozpaczliwie szukają wyjścia, tworząc labirynt, którego przejście jest jedyną drogą do upragnionej wolności. 

 

LOST HOTEL to pełna magii i tajemnicy historia pewnego spotkania. Senne wizje mieszają się z rzeczywistością, tworząc surrealistyczne obrazy relacji przeszłych, wyśnionych i tych namacalnych w hotelowej przestrzeni. 

 

Scenariusz i reżyseria: Ewelina Grzechnik, Artem Manuilov

Konsultacja artystyczna: Lionel Menard

Asystentka sceniczna: Paulina Szczęsna 

Muzyka: DVA (Bara Kratochvil, Jan Kratochvil)

Scenografia: Barbara Wojtkowiak

Projekcje video: Volidymyr Stetskovych, Andrii Voronov

Występują: Ewelina Grzechnik, Artem Manuilov

Czas trwania 70 minut (bez przerwy)
 

zdjęcia: Katarzyna Chmura-Cegiełkowsk
stylizacja: Barbara Wojtkowiak

 

SinArt Company
 

Artem Manuilov i Ewelina Grzechnik realizując spektakle kreują świat daleko odbiegający od codzienności. Jest to jednak przestrzeń, na której bazują, szukając w niej magii, odzwierciedlając skrywane pragnienia i obawy. W ramach teatru pantomimy emocje przybierają czystą, nienaruszoną słowem formę, a obrazy swobodnie poruszają się w surrealistycznym świecie.

Zespół tworzy aktorka Warszawskiego Centrum Pantomimy i aktor wywodzący się z Lwowskiego Teatru im. Łesia Kurbasa oraz Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Warszawskie Centrum Pantomimy